Домашня Написати лист
 

ПФУ в області

Громадська приймальня

Каталог послуг

Керівництво

Структура та телефони

Світлини

Новини

Вакансії

Законодавство

Законодавство та нормативні документи

Доступ до публічної інформації

Запобігання і протидія корупції

Очищення влади

Бланки звітності

Пенсійна реформа

Пенсійне забезпечення

Сплата страхових внесків

Електронна звітність

Персоніфікований облік

Консультують фахівці

Пенсійне забезпечення

16 грудня 2010 р., 13:42:18
Ім'я: Юлія
Запитання:
   1.Скажіть будь-ласка, на даний час яка кількість років передбачена для виходу на пенсію за вислугу років для медиків, 25 чи інша?
   2.Скажіть будь-ласка,чи робота в установі, на посаді лікаря, що не фінансована (заробітна плата) охороною здоров"я, а фінансувалося даним підприємством з 1989 по 1997, входить в медичний стаж? Дякую.


Відповідь:
   Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсії за вислугу років призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення особою пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України „Про пенсійне забезпечення”.
Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначаються відповідно до пункту „е” статті 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, незалежно від віку та за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 року № 909, із змінами, внесеними постановою від 26.09.2002 року № 1436.
На даний час діють норми цієї статті при визначенні права на пенсію за вислугу років.
Стосовно питання щодо зарахування до спеціального стажу періоду роботи з 1989 року 1997 рік на посаді лікаря повідомляємо, що робота на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років зараховується в спеціальний стаж незалежно від форми власності або відомчої належності, при умові, що робота проходить в закладах охорони здоров’я.
Відповідно до пункту 1 Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 року № 765, державна акредитація закладу охорони здоров’я – це офіційне визнання статусу закладу охорони здоров’я.
Акредитації підлягають незалежно від форми власності усі заклади охорони здоров’я.
Наявність акредитації та ліцензії підтверджує статус закладу охорони здоров’я.
Для надання більш детальної інформації Вам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.


14 грудня 2010 р., 20:20:28
Ім'я: Світлана
Запитання:
   Скажіть будь ласка, чи буде діяти закон про пільгову пенсію (маючи 25 років стажу) для вчителів після 1 січня 2011 року, чи його вже відмінили?

Відповідь:
   Пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення призначаються відповідно до пункту “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р. №909, із змінами, внесеними постановою від 26.09.2002р. №1436.
На даний час діють норми цієї статті і змін до пенсійного законодавства щодо призначення пенсій за вислугу років працівникам освіти не внесено.


13 грудня 2010 р., 10:29:44
Ім'я: Закарпатська ГРЕ
Запитання:
   Чи має право працівник, який працював на базі експедиції в Комплексній лабораторії (не на місці проведення геологорозвідувальних робіт) дробильником проб на пільгову пенсію

Відповідь:
   Відповідно до пункту 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та пункту “б” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за вислугу років мають працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах чоловіки – після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі.
При цьому період роботи безпосередньо в польових умовах протягом півроку або більше півроку зараховується за рік роботи, менше півроку за фактичною тривалістю.
Для підтвердження стажу роботи в польових умовах необхідна довідка з посиланням на підтверджуючі документи. Ця довідка видається підприємством (організацією) за рішенням спеціальної комісії, утвореної наказом підприємства (організації).
Із наведених даних у Вашому запитанні не можна зробити конкретний висновок щодо права на пільгову пенсію. Для його вирішення Вам необхідно з необхідними документами звернутися в територіальне управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).


9 грудня 2010 р., 08:41:43
Ім'я: Ольга
Запитання:
   Підкажіть, будь ласка. Якщо пенсіонер не тільки приватний підприємець, а ще й працює на підприємстві, де з його заробітку утримуються, та нараховуються внески в ПФ, чи має він доплачувати мінімальний внесок до ПФ України? Дякую!

Відповідь:
   Законом України „Про внесення змін до Законів України „Про державний бюджет України на 2010 рік” та „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачена обов’язкова сплата ФО-СПД, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, щомісячно коштів в сумі не менше мінімального страхового внеску, який визначається як добуток мінімальної заробітної плати на діючий тариф. З 1 липня 2010 р. мінімальна зарплата становить 888 грн., з 1 жовтня - 907 грн., з 1 грудня – 922 грн.., розмір мінімального страхового внеску становить відповідно 294,82 грн., 301,12 грн. та 306,10 грн.
Сплата коштів здійснюється у 2010 році за винятком частин фіксованого або єдиного податку, що надходять до Пенсійного фонду від розмежування платежів.
Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначає всіх працюючих осіб застрахованими особами і одним із основних принципів є те, що всі платники (страхувальники) перебувають в однакових умовах стосовно сплати внесків, незалежно від форм власності та господарювання. Відповідно до п.3 і п.6 ст.18 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, а також законодавством не можуть встановлюватись пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати. Таким чином, наявність основного місця роботи чи перебування на пенсії не звільняє Вас від здійснення доплати до мінімального страхового внеску як суб’єкта підприємницької діяльності, а інформація про суми заробітку (доходу) отримана з різних джерел персоніфіковано накопичується в базі даних Пенсійного фонду і використовується при розрахунку розміру пенсії або перерахунку.
Виходячи з вищевикладеного ви зобов’язані нараховувати та сплачувати внески в розмірах, визначених чинним законодавством.


30 листопада 2010 р., 00:04:01
Ім'я: Андрій
Запитання:
   Маю трудовий стаж близько 22 років за період 1971-1993 роки. Ніде не працював після 1993 року. За яким законом мені може бути призначена пенсія - «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» чи
   «Про пенсійне забезпечення» і як вплине на її розмір стаж менше 25 років?


Відповідь:
   Відповідь. Андрію, 30 листопада 2010р.
В зв’язку з прийняттям Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ пенсії з 1 січня 2004 року призначаються відповідно до цього Закону. Згідно із статтею 26 Закону право на призначення пенсії за віком мають чоловіки після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше п’яти років.
Окремим категоріям осіб, які передбачені в пунктах 2 і 3 розділу ХV цього Закону, пенсії призначаються відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення“.
Розмір пенсії залежить від багатьох чинників, в першу чергу від заробітної плати та страхового стажу.
Згідно із пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року №265 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” розмір пенсії не може бути меншим прожиткового мінімуму
Для отримання конкретної відповіді по цьому питанню Вам необхідно звернутися в територіальне управління Пенсійного фонду України по місцю проживання (реєстрації).


Назад  21 22 23 24 25 26 27 28 29 30  Вперед
21 квітня 2018 р.

Новини від управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області

9 лютого 2018 р.

08 лютого 2018 року начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Ольга Волдинер зустрілася зі студентами Луцького педагогічного коледжу, провівши лекцію на тему “Молодь за легальний заробіток”. Фахівець Фонду ознайомила студентів із основними перевагами легального працевлаштування для найманих працівників та роботодавців.Провела презентацію послуг електронного ресурсу Пенсійного фонду України “ВЕБ-портал електронних послуг”, зареєструвавшись на якому можна ознайомитись із даними персоніфікованого обліку, перевірити чи сплачує роботодавець страхові внески, а також отримати інформацію щодо порядку призначення, перерахунку та виплати пенсії. Учасники зустрічі отримали інформаційні буклети “Зарплата “у конверті” - життя без гарантій“. Студенти привернули увагу молоді до актуального питання сьогодення-легалізації заробітної плати, провівши флеш-моб в приміщенні коледжу.

Copyright 2008, pfulutsk.gov.ua